Літературна Бориспільщина

Запрошуємо до знайомства з творчістю письменників Бориспільщини. Наші талановиті земляки варті того, щоб ми знали про них, пишалися їхніми здобутками – це історія розвитку культури рідного краю. Кожен з них у міру своїх сил і таланту збагачує українську мову.

виставка


Некрашевич Іван Георгійович

Український поет і проповідник. Народився у с. Вишеньки, Бриспільського району, Київської області близько 1742 р. в родині священика. Закінчив Києво-Могилянську академію, був священиком у рідному селі, а в 1796 році призначений намісником Київського митрополіта. Поетична спадщина невелика - нині відомо 10 його творів, але цікава і розмаїтістю жанрів, і формою. Найбільш яскравими є його твори "Ярмарок", "Замисел попа", "Сповідь" у рукописному збірнику кінця ХVІІІ століття. Зберігається збірка у Санкт-Петербурзькій державній публічній бібліотеці ім. Салтикова-Щедрина. Помер у 1796 р.

Твори Івана Некрашевича


Чубинський Павло Платонович (27. 01.1839 - 26.01.1884)

чубинський

Його пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля…», написана у 1862 р. і покладена на музику через рік композитором-галичанином М .М. Вербицьким, вперше прозвучала як славень України під куполом Верховної Ради 5 грудня 1991 року – після не одного десятка літ заборони. Навіть написання одного Гімну могло увіковічити ім’я нашого земляка. Та нині його знають у світі як етнографа й фольклориста, економіста й статиста, вченого й юриста, письменника й громадського діяча, народознавця. Блискуче проведена експедиція в Південно-Західний край (1869 р.) зробило ім’я Чубинського відомим і авторитетним в офіційних наукових колах. Результатом цієї широкомасштабної експедиції стали «Праці етнографо-статистичної експедиції в Південно-Західний край» у семи томах (у 9-ти книгах), де зібрані, досліджені і популяризовані фольклорні, історичні, етнографічні та археологічні пам’ятки на території України, де відображений багатогранний духовний світ українського народу, його світогляд. Окрім етнографічних та фольклорних матеріалів Чубинський залишив і поетичну спадщину. У 1871р. вийшла його невелика поетична збірка «Сопілка Павлуся». У ній всього 20 творів – оригінальні поезії і переклади. За своїми життєвими і науковими працями він був і залишається взірцем служіння Вітчизні.

Презентація: "Павло Чубинський - автор гімну України"


Шолом - Алейхем/Files/images/portreti/Шолом-Алейхем.jpeg

Народився в с. Воронькові де була єврейська спільнота. В Воронькові пройшли дитячі та юнацьки роки класика єврейської і світової літератури. З великою теплотою згадує Шолом-Алейхем рідне містечко - "благословенну Касрилівку-Воронку" (так автор називає Вороньків в автобіографічній повісті "З ярмарку"). Доля міцно зв’язала його з народом, а народ нарік його своїм письменником.


Боровко Микола Маркіянович

Боровко

Народився 13 травня 1948 року в с. Борщеві Баришівського району на Київщині. Живе і працює в м. Борисполі. Почав друкуватися з 1968 року. Перша збірка - "Березень планети" - вийшла в 1978 році. Потім побачили світ книжки "Земні турботи" (1987 р.), "На межі літа" (1990 р.), "Хатнище" (1992 р.), "Ронделі" (1994 р.), "Трубіж" (1996 р.), "Сповідь" (1997 р.), "Різдво весни" (2003 р.), "Квіти мойого саду" (2006 р.), Вибрані твори у 2-х томах: "Хатнище Боянового роду", "Ронделі" (2007 р.), "Крізь мене Альта протіка" (2008 р.), "Пергаменти літа" (2008 р.), "Галактика очей" (2012 р.). Микола Боровко лауреат обласної літературної премії ім. О. Бойченка 1979 р. Заслужений працівник освіти України. Кавалер відзнаки Президента України - ордена "За заслуги" ІІІ ступеня. Лауреат літературної премії Андрія Малишка, член Національної спілки письменників.

виставки

Кiлькiсть переглядiв: 2643

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.